V roce 2023 očekáváme narůst prodeje elektrických vozidel o 35 %

Dle Mezinárodní agentury pro energetiku (IEA) se letos prodá více než 14 milionů elektrických vozidel, což představuje jedno z pěti nově prodaných aut. Nová zpráva od IEA uvádí, že letos narůst prodeje elektrických vozidel stoupne až o 35 %. IEA sdružuje 31 členských zemí, včetně České republiky, a 11 zemí přidružených, což představuje 75 % celosvětové poptávky po energii.

Predikce je následovná:

V dubnu IEA zveřejnila Globální výhled pro elektromobily, který předpovídá, že do konce roku bude prodáno více než 14 milionů elektrických vozidel, čímž se překoná rekordních 10 milionů prodaných v roce 2022.

Pokud se tato predikce potvrdí, znamenalo by to, že zhruba 20 % všech prodaných automobilů budou elektromobily. „Elektromobily jsou jedním z hnacích sil v nové globální energetické ekonomice, která se rychle rozvíjí“, uvedl v prohlášení výkonný ředitel IEA Faith Birol.

Pokud se tento trend bude opakovat v dalších letech, do roku 2030 bude potřeba o 5 milionů barelu ropy méně denně po celém světě. Automobily jsou jen první vlnou, brzy přijdou na řadu elektrické autobusy a nákladní vozy, dodal Birol.

Zdaleka nejlépe je na tom Čína: Podle zprávy se 60 % celosvětových prodejů elektromobilů v loňském roce uskutečnilo v Číně a v této zemi se vyrábí více než polovina všech vozidel s nulovými emisemi, která jsou dnes na silnicích. Na druhém místě je Evropa a na třetím USA.

IEA dále předpovídá, že do roku 2030 budou elektrická vozidla tvořit průměrně 60 % celkových prodejů vozidel.

Prodej elektromobilů v Česku vzrostl o 47 %

Meziroční nárůst prodeje elektromobilů v Česku vzrost o 47 %, v celé EU se loni prodalo o čtvrtinu čistě bateriově poháněných elektromobilů více než v roce 2021. Vojtěch Neduchal z MONETA Money Bank potvrzuje rostoucí zájem o elektromobily. Podle něj v loňském roce banka zaznamenala rekordní počet uzavřených úvěrových smluv pro elektromobily. Klienti projevují stále větší zájem o vozidla s udržitelným pohonem.

Zdroj: IEA, CzechTrade

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Máte zájem o chytrý dům?
Zeptejte se na cenu!

Každý projekt je unikát, stejně tak k tomu přistupujeme.
Nechte si vypracovat individuální cenovou nabídku.

Nezávazná kalkulace.

Budeme vás kontaktovat do 48 hodin.
Stačí vyplnit krátký formulář.

Typ nemovitosti:

Zadejte parametry nemovitosti:

Zvolte technologie, které chcete v domě regulovat:

Co dalšího si od nás přejete zrealizovat?

Kontaktní údaje:

Odesláním formuláře berete na vědomí naší ochranu osobních údajů.


Shape Shape

Získejte brožuru o Loxone řešení

S čím vám Loxone pomůže? Jak se liší od tradičního pojetí ovládání? Je to volba vhodná pro vás?
Tyto a další otázky vám zodpoví naše brožura Loxone – Řešení ovládání a automatizace domácnosti.
Nechte si ji zdarma poslat do své e-mailové schránky!

Získat zdarma brožuru! House Image