Loxone: Zahrada | Intelio Solutions, s.r.o.
 

Zahrada s automatickým zavlažováním pro každého

Praktické funkce inteligentní zahrady

Monitorování vlhkosti

Sledování půdní vlhkosti umožňuje přesné záznamy aktuální úrovně vlhkosti a následné zavlažování podle potřeby. Tím nejenže snižuje náklady, ale též garantuje optimální podmínky pro růst.

Zavlažování

Automatizované zavlažování s Loxone umožňuje automatizaci jak vertikálního, tak horizontálního typu zavlažování. Díky individuální konfiguraci můžete přesně přizpůsobit zavlažování vašim potřebám!

Monitorování úrovně

Monitorování úrovně vody je klíčové pro pravidelný dohled nad hladinou vody, a to zejména s ohledem na prevenci sucha. Hladina vody je pečlivě měřena pomocí ultrazvukového senzoru.
 

Předpověď počasí

Předpověď počasí není pro zavlažování žádný problém s meteorologickou službou od Loxone. Díky této službě je automatické zavlažování správně optimalizováno na základě aktuální předpovědi.
 

Vlhkost

Relativní a absolutní vlhkost jsou klíčovými faktory při vnitřním zavlažování. Kromě dostatečného zásobování vodou je důležité monitorovat tyto veličiny. Překročení kritických hodnot těchto parametrů může automaticky spustit ventilaci.

Vše pod kontrolou

S bezplatnou aplikací máte vše pod kontrolou a můžete například spustit dodatečné zavlažování nebo změnit jeho trvání – i na dálku. V aplikaci pak dále sledujete aktuální stav naplnění nádrže v cisterně.
 

Vždy optimální vlhkost

Pro dosažení optimální vlhkosti zahrady je klíčové udržovat správnou úroveň vlhkosti, která příznivě ovlivňuje procesy jako zakořenění, klíčení, kvetení a úrodu plodů. Tato optimální vlhkost hraje klíčovou roli v ideálním růstu rostlin. Je nezbytná pro vytvoření silných a zdravých rostlin, což nakonec vede k bohaté sklizni. Aby bylo dosaženo optimálního stavu, je nutné věnovat pozornost správnému času a intenzitě zavlažování, což může být efektivně řízeno pomocí moderních systémů, jako je například zavlažovací systém Loxone.

Voda z retenční nádrže

Efektivní využití vody z retenční nádrže je klíčové v kontextu častých extrémních klimatických podmínek, které přinášejí dlouhá období sucha a nedostatek vody v mnoha regionech. Pro přípravu zahrady na tyto situace je optimální volbou instalace retenční nádrže na dešťovou vodu. S pomocí systému Loxone lze vodu z této nádrže efektivně využít pro zálivku zahrady nebo splachování WC. Loxone zajistí pečlivé monitorování aktuální hladiny vody v retenční nádrži. V případě, že hladina klesne pod kritickou úroveň, čerpadlo v nádrži se automaticky vypne, což eliminuje riziko škodlivého nasávání vzduchu.

Vytápění skleníku či oranžerie

Řízení vnitřního klimatu ve skleníku či oranžerie je díky Loxone také hračka. V případě, že je skleník nebo oranžerie vybavena podlahovým vytápěním, Loxone automaticky optimalizuje regulaci klimatu, což eliminuje obavy o pohodu a bezpečnost vašich rostlin. A v případě, že vaše firma vyprodukuje nadbytečné teplo jako vedlejší produkt své výroby, toto teplo může být akumulováno a využíváno k vytápění přilehlých objektů, včetně skleníků a oranžerií.

Poptávkový formulář

Máte zájem o chytrý dům?
Zeptejte se na cenu!

Nezávazná kalkulace

Budeme vás kontaktovat do 48 hodin. Stačí vyplnit krátký formulář.

1/5 Typ nemovitosti

 
 
 
 

2/5 Parametry nemovitosti

3/5 Zvolte technologie, které chcete v domě regulovat:

4/5 Co dalšího si od nás přejete zrealizovat?

Showroom

Vyzkoušejte si funkce na vlastní kůži

1

V našem Showroomu

si můžete na vlastní kůži vyzkoušet funkce chytré domácnosti.

2

Přineste s sebou

svůj projekt, a my vám rádi poradíme.

3

Získejte zkušenost

která vás inspiruje. V Showroomu zjistíte, jaké funkce by nejvíce vyhovovaly vašim potřebám.

Pro více informací

Získejte brožuru o Loxone řešení

S čím vám Loxone pomůže? Jak se liší od tradičního pojetí ovládání? Je to volba vhodná pro vás?
Tyto a další otázky vám zodpoví naše brožura Loxone – Řešení ovládání a automatizace domácnosti.