Blog | Intelio Solutions, s.r.o.
 

Rizika, která by mohla vést ke zvýšení cen elektřiny v roce 2024

Budoucnost evropského energetického trhu bude ovlivněna několika klíčovými faktory, které mohou vést ke zvýšení cen elektřiny.

Nejčastější chyby při elektroinstalaci rodinných domů

Detaily, které přehlédneme nebo záměrně ignorujeme během rekonstrukce či stavby, mohou časem způsobit velké problémy. Na elektroinstalaci je třeba dávat obzvlášť velký pozor.

Jak solární panely ovlivňují hodnotu nemovitosti?

Jedním z nejčastěji diskutovaných aspektů je však vliv solárních panelů na hodnotu nemovitosti. V tomto článku se podíváme na to, jak solární panely mohou ovlivnit hodnotu vaší nemovitosti.

Fotovoltaika patří na střechu, ne na balkon

V poslední době roste zájem o malé fotovoltaické elektrárny na balkony bytových domů. Fotovoltaika už není jen výsadou rodinných domů, ale její instalace na balkony má své komplikace a nevýhody.

Může dojít k přetížení sítě při nabíjení elektromobilu?

Se vzrůstajícím počtem elektromobilů na silnicích se zvyšuje i spotřeba elektrické energie, což může vést k přetížení sítě rodinného domu nebo i třeba obchodního střediska. Pokud však zkombinujete elektromobil s nabíjecí stanicí, který dokáže spotřebu elektřiny optimalizovat, máte vyhráno.

Výhody chytrého stínění

Stínění v moderní době představuje jednu z nejzajímavějších oblastí pro rodiny stavějící domy. Nezřídka se jedná o klíčový prvek automatizace v budovách, který vyžaduje precizní ovládání a správu.

Jak neplatit za přetoky do sítě? SPOT

S nárůstem počtu domácností vybavených fotovoltaickými elektrárnami (FVE) se stále více lidí setkává s problémem přebytků vyrobené elektřiny, zejména v letních měsících, kdy je výroba energie na vrcholu a spotřeba může být minimální.

Budou fotovoltaické elektrárny povinné?

Evropský parlament rozhodl, že fotovoltaické elektrárny budou od roku 2025 povinné na všech nových komerčních a veřejných budovách. Od roku 2029 pak budou muset mít fotovoltaiku i všechny nově postavené rodinné domy.

Energetický paradox roku 2024

V roce 2023 Česká republika zažila velký boom, který se týkal zejména podpory ve formě dotací na pořízení tepelného čerpadla. Rokem 2024 se otevřela nová kapitola energetického sektoru, která s sebou přinesla nečekané komplikace.

Jak penzion využívá odpadní teplo ze sklárny?

Pod sklárnou je umístěno speciální zařízení na akumulaci tepla, které využívá kamenný prach a kapiláry pro průtok teplé vody.

Kolik kilometrů ujede elektromobil na jedno nabití?

Samotná otázka, kolik kilometrů může elektromobil ujet na jedno nabití, se stala jedním z klíčových faktorů pro mnoho lidí při rozhodování o přechodu na elektromobilitu.

Co kdyby elektromobil nabíjel z fotovoltaiky?

Technologie se neustále vyvíjí a elektromobily se stávají stále populárnější pro mnoho lidí. Jednou z inovativních myšlenek je možnost nabíjení elektromobilů čistě z energie fotovoltaické elektrárny.

Pozvánka na stavební veletrh

Již tento týden se otevřou brány k jedinečné příležitosti zažít všechny naše inovativní technologie přímo na vlastní kůži. Ve spolupráci s firmou HT Wood představíme moderní koncept chytrého a soběstačného bydlení.

Řešení rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru

Nedávný průzkum ukázal, že Češi si jsou stále málo vědomi rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru svých domovů.

Kolik stojí vytápění uhlíkovou folií Heatfolie?

Mnoho lidí předpokládá, že vytápění elektřinou je nákladné. Nicméně, dnešní moderní technologie nám ukazují, že realita může být jiná. Pojďme se podívat na konkrétní příklad.

Na co myslet při výběru technologií do novostavby?

Jste před zahájením stavby a přemýšlíte jaké technologie budou pro váš dům nejlepší, máme pro vás pár rad, které by vám mohly teď nebo třeba i v budoucnu pomoct.

Jak funguje dynamické řízení zátěže při nabíjení elektromobilu?

Dynamické řízení zátěže (DLM) je jedním z mnoha nástrojů inteligentního řízení spotřeby energie. Zajišťuje, aby dostupný výkon byl rovnoměrně rozložen mezi všechny současně nabíjené elektromobily.

Co nesmí chybět v chytré domácnosti?

Máme pro vás přehled o tom, jaké technologie se díky LOXONE můžou stát chytrými.

3 výzvy, kterým čelí komunitní energetika

Dnes se podíváme na klíčové aspekty Lex OZE II, které formují komunitní energetiku a přinášejí nové výzvy do roku 2024.

Jak přejít na spotový tarif?

Spotový trh je dnes velmi diskutované téma, ale jak se k obchodování dostat? Vyplatí se to? A co se stane, když se cena elektřiny "utrhne". Na vše pro vás máme odpověď.

Co dělat s přetoky a nákup elektřiny na SPOTu

Pokud jste majitelem fotovoltaické elektrárny nebo uvažujete o jejím pořízení, jistě vás zajímá, jak efektivně využít výrobu elektřiny a maximalizovat své úspory.

Řízené větrání s rekuperací tepla pro lepší vzduch v místnosti

V dnešní době, kdy jsou domy stále více hermeticky uzavřené a utěsněné, se stává rekuperace vzduchu klíčovým prvkem pro zajištění zdravého prostředí.

Jak energetický management pomáhá firmám a průmyslovým objektům

Nárůst cen energií v roce 2024 zasáhne především podniky, které jsou závislé na silové elektřině a jiných energetických zdrojích. Jak s energiemi efektivně nakládat?

Změna dotačních podmínek NZÚ již od 15.2.2024

Ministerstvo životního prostředí oznámilo novou vlnu změn v dotačních podmínkách pro program Nová Zelená Úsporám, který má za cíl podporovat úsporná opatření a udržitelnost domácností.

Jak na správné ozvučení vaší budovy

Při výstavbě domu je klíčové přemýšlet o každém prvku stavby s ohledem na komplexní a inteligentní řešení. Jedním z nedoceněných aspektů moderního stavebnictví je ozvučení.

Nová dotační podpora na instalaci fotovoltaických systémů

V České republice se otevírají nové dotační možnosti pro instalaci fotovoltaických systémů, a to jak na střechy, tak i na zem.

Nabíjení elektromobilů jako bonusová služba

Vzhledem k tomu, že stále více lidí dává přednost elektromobilem před klasickými automobily se spalovacím motorem, nabíjecí infrastruktura otevírá zajímavé příležitosti.

Proč všem developerům doporučujeme automatizaci Loxone?

Automatizace budov se stává klíčovým prvkem v transformaci prostředí, které nás obklopuje. Pro developery je nezbytné nejen sledovat, ale také chápat klíčové trendy a inovace v této oblasti.

Co očekávat od cen elektřiny v roce 2024?

Dnes se podíváme na vývoj cen elektřiny od roku 2022, následně rozebereme prognózu cen elektřiny pro rok 2024.

Porovnání nákladů na vytápění

Každý, kdo se pustí do stavby nového domu nebo rekonstrukce staršího objektu, stojí před klíčovou otázkou: jaký způsob vytápění zvolit?

Hotres a Loxone spojují síly a přinášejí inovace pro všechny hoteliéry

Provozování hotelu nebo pronajímání bytu může být výzvou, a to nejen kvůli péči o hosty, ale také kvůli koordinaci personálu a techniků. Spolupráce LOXONE a Hotres však může změnit způsob, jakým vašim nemovitost spravujete.

Co je to chytrá domácnost a jaké jsou její výhody?

Chytrá domácnost je o propojení všech technologií v domě do jednoho chytrého, centrálního sytému.

Fotovoltaika svépomoci: Úskalí a rizika neodborné instalace

Tento přístup může mít za následek vážné problémy, a dokonce i právní spory.

Infrastruktura nabíjecích bodů v Evropě do roku 2030

Díky opatřením Evropské unie v rámci Zelené dohody zažívá trh s elektromobily rozmach. Stíhá tento trend i infrastruktura nabíjecích stanic, nebo spíš zaostává?

Jak správně vybrat podlahové topení?

Stavíte nový dům nebo přemýšlíte o rekonstrukci? Jednou z klíčových otázek, kterou byste si měli položit, je volba vhodného vytápění.

Nulové emise do roku 2050, je to vůbec možné?

Scénář nulových emisí do roku 2050 (NZE) představuje normativní plán pro globální energetický sektor, s cílem dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050.

5 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Elektrická energie je dnes klíčovým prvkem našich domovů i firem. Trend cen elektřiny neustále roste, tak jsme si pro vás připravili pár tipů, jak za elektřinu můžete ušetřit.

Blackout? Ten už nezažijete.

Domácnost – bez světla. Výpadek proudu je v moderní době velmi nepříjemný. Nicméně s Power Supply & Backup od LOXONE můžete mít jistotu, že blackout už nikdy nezažijete.

Vyvracíme další mýty o elektromobilech

S elektromobilem daleko nedojedu, nebudu mít kde nabíjet, elektromobil se dlouho nabíjí... na tyto a další mýty se dnes podíváme.

Fotovoltaické panely a zimní provoz

Zimní provoz fotovoltaických panelů je ovlivněn mnoha faktory, jako je nižší intenzita slunečního záření, kratší doba osvětlení a přítomnost sněhové pokrývky.

Co znamená chytrá regulace vytápění a jaké jsou její přínosy?

Začala topné sezóna, tak si v tomto článku představíme koncept chytré regulace vytápění. Chytrá regulace vytápění představuje revoluční způsob, jak spravovat teplotu ve vašem domě nejen pohodlně, ale i energeticky efektivně.

Jak na inteligentní řízení nabíjecí stanice?

TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.

Zúčastníme se Fotovoltaického Fóra a Energetické Konference v Plzni

Budeme prezentovat inovativní nabíjecí stanici TeltoCharge a koncept energetického managementu. Budeme se těšit právě na vás!

Jak inteligentní měření energií dokáže změnit váš pohled na spotřebu energií?

Smart metering energií se v poslední dobou stalo velmi diskutovaným tématem, a to hlavě ve firmách, kancelářích, skladech i mezi vlastníky bytových domů a rezidencí.

Stolní lampa, tak trochu jinak

Pokud hledáte ideální stolní lampu, která nenabízí pouze skvělé osvětlení, ale také možnost automatizace, novinka od Loxone Table Lamp Air Vás určitě potěší.

Proč je projektová dokumentace, zejména u fotovoltaických elektráren, důležitá?

Chyba v projektové dokumentaci vás může v budoucnu stát na nemalé peníze, pojďte se tedy s námi podívat na to, proč je dokumentace klíčová a měli byste si opravdu dát záležet na výběru firmy.

Proč je podlahové vytápění Heatfolie vhodné i do dřevostaveb

"Je podlahové vytápění Heatfolie vhodné i do dřevostaveb?" To je jedna z vašich nejčastějších otázek. Pojďme se na to tedy podívat.

Loxone proměnil byt ve Zlíně v moderní rezidenci

Po dvou letech jsme navštívili naši klientku, abychom zjistili, jak je s inteligentní domácností Loxone spokojená. A jak to dopadlo se dozvíte právě v tomto článku.

Fotovoltaika a bezpečnost, jaká jsou reálná rizika? Může začít hořet?

Často se se setkáváme s dotazy, jestli je fotovoltaika bezpečná, jaká jsou reálná rizika, jestli se fotovoltaika může hasit… Dnes se proto podíváme na to, jaké obavy jsou opodstatněné a co jsou pouhé fámy.

Jaká je doporučená skladba podlahy s podlahovým vytápěním HEATFOLIE?

Pro dosažení optimálního výkonu a efektivity podlahového vytápění Heatfolie je klíčové správně zvolit skladbu podlahy, jaká je tedy její finální podoba?

Revoluce v měření a sběru dat, to je M-BUS Extension

Energetický management je klíčovým prvkem pro optimalizaci spotřeby energie v domácnostech a budovách. Spolehlivé měření a sběr přesných dat jsou základem efektivního řízení spotřeby.

Jak snížit náklady na nabíjení elektromobilu na polovinu?

I nabití elektromobilu vás něco bude stát, a kolik to bude s vlastní nabíjecí stanicí a jak spotřebu energie co nejvíce snížit vám dnes ukážeme.

Jak ušetřit za vytápění v zimě?

Zima je obdobím, kdy naše domovy potřebují více tepla, což může výrazně zvýšit vaše účty za energie. Nicméně existuje pár způsobů, jak udržet své domovy teplé a zároveň ušetřit peníze za vytápění.

Senzor C02 pro lepší kvalitu vzduchu

Víte o tom, že kvalita vzduchu v místnosti má velký vliv na naši pohodu a na náš výkon? Stává se vám, že sedíte v práci a najednou se cítíte malátně, máte migrénu a nevíte proč?

Volba vytápění pro nízkoenergetické a pasivní domy

Na první pohled se tepelné čerpadlo může zdát jako ideální volbou pro takové domy, ale existuje i alternativa, která má mnoho výhod a může být dokonce lepší volbou – elektrické podlahové vytápění.

Wallbox, který splňuje dotační podmínky

V tomto článku si upřesníme podmínky dotace na wallbox od NZÚ a jaké nabíjecí stanice podmínky dotačního programu splňují.

Matter Smart Home s Loxone – Nový Standard v Automatizaci Domácnosti

Integrace Matter je sice ve fázi vývoje, nicméně i tak se jedná o významný krok kupředu. Pokud nevíte, co vlastně „Matter“ znamená a proč je v dnešní i budoucí automatizaci důležitý, máme pro vás stručné vysvětlení.

Již v říjnu Daimler Truck představí elektrotahač Mercedes eActros 600

Koncern Daimler Truck představuje revoluční novinku na trhu nákladní dopravy. Nový model eActros 600 se stane symbolem elektrických tahačů a bude mít kapacitu akumulátorů přesahující 600 kWh

Chytré osvětlení zlepšuje kvalitu spánku, má blahodárný účinek na tvorbu melatoninu

Melatonin hraje klíčovou roli při regulaci našeho spánkového cyklu a celkového biorytmu. Jeho produkce a účinek byly dlouho považovány za závislé hlavně na intenzitě světla a době dne.

Touch Pure Flex aneb flexibilní ovládací prvek pro vaši chytrou budovu

S více než 200 ikonami a úplnou flexibilitou můžete vytvořit ovládací panel, který se dokonale přizpůsobí vašim potřebám.

Nejčastější mýty o elektromobilech

Elektromobily se staly středem pozornosti v současném automobilovém průmyslu. Ovšem stále existuje mnoho mýtů a dezinformací, na které se dnes zaměříme.

Další krok ke komunitní energetice v Česku

Novela zákona LEX OZE II byla v prvním čtení poslanecké sněmovny schválena. Komunitní energetika je tak zase o něco blíže.

Fotovoltaika pro bytové domy – nejčastější otázky a odpovědi

Nedávná změna legislativy v oblasti komunitní energetiky vzbudila velký zájem ze strany Společenství vlastníků (SVJ) a bytových družstev o instalaci solárních elektráren.

Efektivní a komplexní energetický management pro vaši budovu

Energie je nezbytná pro provoz našich budov, a proto je důležité najít způsoby, jak ji využívat co nejefektivněji.

Na jakém principu funguje fotovoltaická elektrárna?

V tomto článku se podíváme pod povrch fotovoltaických elektráren a odhalíme klíčové principy, mechanismy a komponenty, které stojí za tímto revolučním způsobem výroby energie.

Jak se od cloudových řešení liší Loxone Smart Home?

Ačkoliv mohou být cloudové technologie považovány za efektivní a snadno implementovatelné, nevyhnutelně nesou několik problémů a rizik.

Jakou má životnost baterie v elektromobilu?

Obavy z toho, že by baterie mohla být nejen drahá na výměnu, ale také rychle ztrácet svou kapacitu, jsou často diskutovaným tématem. Nicméně, skutečnost je mnohem příznivější, než by se mohlo zdát.

Jak lze zkrátit dobu návratnosti investice do fotovoltaiky?

Snížení doby návratnosti investice je cílem mnoha jednotlivců a firem, a existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

HEATFOLIE v porovnání s ostatními technologiemi

Dnes je úspora energie a ekologická udržitelnost klíčovými faktory, a tak se stále více lidí obrací k moderním technologiím v oblasti vytápění domácností.

Správné zabezpečení domu

Bezpečnost domova stojí na prvním místě a Loxone přichází s moderním řešením pro dnešní dobu.

Jaké střechy jsou vhodné pro umístění solárních panelů?

Chcete fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli máte vhodnou střechu? Nemějte obavy.

Vyplatí se investovat do baterie při pořízení fotovoltaické elektrárny?

Chcete si pořídit fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli se investice do baterie vyplatí? Připravili jsme pro vás pár důvodů, proč je investice výhodná.

Rodinný dům ve Skalici: Loxone má pod kontrolou celý energetický management

Elektroinstalace LOXONE proměňuje rodinný dům ve Skalici v moderní, komfortní a bezpečný domov, který ovládnete jedním dotykem.

Proč ovládat podlahové topení HEATFOLIE regulací Loxone?

Regulace topení HEATFOLIE pomocí Loxone přináší řadu výhod pro uživatele.

Francie – země na pokraji státního blackoutu?

V roce 2022, během parného léta, se Francie ocitla na pokraji celostátního blackoutu. Jaká byla příčina přetížení elektrické sítě a jak může být Loxone v této situaci nápomocný se dozvíte níže.

Jaké jsou výhody podlahového topení? Máme pro vás odpověď

Přemýšlíte nad pořízením podlahového topení, ale nevíte, jaké výhody vám to přinese?

Teltonika Energy zveřejnila novinku, nyní si budete moct koupit nabíječku TeltoCharge 4v1!

Nyní si můžete zakoupit jednu nabíječku s možností měnit přední desku podle svých aktuálních preferencí!

Jak LOXONE pomáhá regulovat klima v době dlouhodobého oteplování

Doba dlouhodobého oteplování - připravili jsme si pro vás pár příkladů jak vám Loxone může pomoct v těchto nesnesitelných teplých dnech.

Dynamic Load Management neboli Dynamické řízení zátěže

Přetížení sítě? To už se vám nestane.

Jak se díky technologii Loxone stal Zikmundov inteligentním?

V dnešní době, kdy technologie neustále pokročuje a proniká do všech oblastí našeho života, není divu, že i rekreační objekty se stávají chytřejšími.

Jak snadno požádat o dotaci s IntelioEnergy?

Vyřížení dotace, nemějte obavy, o vše se postaráme za vás.

Jak spolupracuje Loxone s fotovoltaikou? Proč je energetický management důležitý?

Naskočte na vlnu zelené energie a zjistěte více o energetickém managementu.

Jak funguje integrace nabíječky Teltocharge s fotovoltaickou elektrárnou?

Integrace nabíječky na elektromobil s fotovoltaickou elektrárnou, jak to vlastně funguje?

Mýty o podlahovém topení

Nejčastější mýty o podlahovém topení, jaká je vlastně pravda?

Jak pomocí energetického managementu od Loxone můžete inteligentně ovládat bazén?

Inteligentní řízení bazénu nejenom šetří peníze, ale také zvyšuje komfort. Pokud vás zajímá jak pomocí Loxone a energetického managementu můžete řídit svůj bazén, tak jste tu správně.

Novela zákona Lex OZE II: sdílení energie v rámci energetických komunit

Vláda již schválila novelu energetického zákona Lex OZE II k energetickým komunitám, návrh má nyní v rukou Poslanecká sněmovna.

Synergie mezi spotovým trhem a energetickým managementem: Optimalizace využití elektřiny

Zajímá vás, jak dosáhnout optimálního využití elektřiny a maximalizovat úspory?

V roce 2023 očekáváme narůst prodeje elektrických vozidel o 35 %

Elektrická vozidla se stávájí trendem. Jaké jsou predikce pro vývoj prodeje? Studie ukazují následovné: očekáváme vysoký narůst a to až o 35 %.

AC Control Air - Úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů.

AC Control Air je úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů, které umožňuje ušetřit energii a snadno integrovat klimatizace do automatizace budov.

Program Nová zelená úsporám chystá od září změny pro všechny zájemce!

Státní fond životního prostředí (SFŽP) našel způsob, jak více ulevit žadatelům. Je ale důležité zmínit, že finanční podmínky pro dotace se nemění.

Rizika, která by mohla vést ke zvýšení cen elektřiny v roce 2024

Rizika, která by mohla vést ke zvýšení cen elektřiny v roce 2024

Budoucnost evropského energetického trhu bude ovlivněna několika klíčovými faktory, které mohou vést ke zvýšení cen elektřiny.

Nejčastější chyby při elektroinstalaci rodinných domů

Nejčastější chyby při elektroinstalaci rodinných domů

Detaily, které přehlédneme nebo záměrně ignorujeme během rekonstrukce či stavby, mohou časem způsobit velké problémy. Na elektroinstalaci je třeba dávat obzvlášť velký pozor.

Jak solární panely ovlivňují hodnotu nemovitosti?

Jak solární panely ovlivňují hodnotu nemovitosti?

Jedním z nejčastěji diskutovaných aspektů je však vliv solárních panelů na hodnotu nemovitosti. V tomto článku se podíváme na to, jak solární panely mohou ovlivnit hodnotu vaší nemovitosti.

Fotovoltaika patří na střechu, ne na balkon

Fotovoltaika patří na střechu, ne na balkon

V poslední době roste zájem o malé fotovoltaické elektrárny na balkony bytových domů. Fotovoltaika už není jen výsadou rodinných domů, ale její instalace na balkony má své komplikace a nevýhody.

Může dojít k přetížení sítě při nabíjení elektromobilu?

Může dojít k přetížení sítě při nabíjení elektromobilu?

Se vzrůstajícím počtem elektromobilů na silnicích se zvyšuje i spotřeba elektrické energie, což může vést k přetížení sítě rodinného domu nebo i třeba obchodního střediska. Pokud však zkombinujete elektromobil s nabíjecí stanicí, který dokáže spotřebu elektřiny optimalizovat, máte vyhráno.

Výhody chytrého stínění

Výhody chytrého stínění

Stínění v moderní době představuje jednu z nejzajímavějších oblastí pro rodiny stavějící domy. Nezřídka se jedná o klíčový prvek automatizace v budovách, který vyžaduje precizní ovládání a správu.

Jak neplatit za přetoky do sítě? SPOT

Jak neplatit za přetoky do sítě? SPOT

S nárůstem počtu domácností vybavených fotovoltaickými elektrárnami (FVE) se stále více lidí setkává s problémem přebytků vyrobené elektřiny, zejména v letních měsících, kdy je výroba energie na vrcholu a spotřeba může být minimální.

Budou fotovoltaické elektrárny povinné?

Budou fotovoltaické elektrárny povinné?

Evropský parlament rozhodl, že fotovoltaické elektrárny budou od roku 2025 povinné na všech nových komerčních a veřejných budovách. Od roku 2029 pak budou muset mít fotovoltaiku i všechny nově postavené rodinné domy.

Energetický paradox roku 2024

Energetický paradox roku 2024

V roce 2023 Česká republika zažila velký boom, který se týkal zejména podpory ve formě dotací na pořízení tepelného čerpadla. Rokem 2024 se otevřela nová kapitola energetického sektoru, která s sebou přinesla nečekané komplikace.

Jak penzion využívá odpadní teplo ze sklárny?

Jak penzion využívá odpadní teplo ze sklárny?

Pod sklárnou je umístěno speciální zařízení na akumulaci tepla, které využívá kamenný prach a kapiláry pro průtok teplé vody.

Kolik kilometrů ujede elektromobil na jedno nabití?

Kolik kilometrů ujede elektromobil na jedno nabití?

Samotná otázka, kolik kilometrů může elektromobil ujet na jedno nabití, se stala jedním z klíčových faktorů pro mnoho lidí při rozhodování o přechodu na elektromobilitu.

Co kdyby elektromobil nabíjel z fotovoltaiky?

Co kdyby elektromobil nabíjel z fotovoltaiky?

Technologie se neustále vyvíjí a elektromobily se stávají stále populárnější pro mnoho lidí. Jednou z inovativních myšlenek je možnost nabíjení elektromobilů čistě z energie fotovoltaické elektrárny.

Pozvánka na stavební veletrh

Pozvánka na stavební veletrh

Již tento týden se otevřou brány k jedinečné příležitosti zažít všechny naše inovativní technologie přímo na vlastní kůži. Ve spolupráci s firmou HT Wood představíme moderní koncept chytrého a soběstačného bydlení.

Řešení rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru

Řešení rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru

Nedávný průzkum ukázal, že Češi si jsou stále málo vědomi rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru svých domovů.

Kolik stojí vytápění uhlíkovou folií Heatfolie?

Kolik stojí vytápění uhlíkovou folií Heatfolie?

Mnoho lidí předpokládá, že vytápění elektřinou je nákladné. Nicméně, dnešní moderní technologie nám ukazují, že realita může být jiná. Pojďme se podívat na konkrétní příklad.

Na co myslet při výběru technologií do novostavby?

Na co myslet při výběru technologií do novostavby?

Jste před zahájením stavby a přemýšlíte jaké technologie budou pro váš dům nejlepší, máme pro vás pár rad, které by vám mohly teď nebo třeba i v budoucnu pomoct.

Jak funguje dynamické řízení zátěže při nabíjení elektromobilu?

Jak funguje dynamické řízení zátěže při nabíjení elektromobilu?

Dynamické řízení zátěže (DLM) je jedním z mnoha nástrojů inteligentního řízení spotřeby energie. Zajišťuje, aby dostupný výkon byl rovnoměrně rozložen mezi všechny současně nabíjené elektromobily.

Co nesmí chybět v chytré domácnosti?

Co nesmí chybět v chytré domácnosti?

Máme pro vás přehled o tom, jaké technologie se díky LOXONE můžou stát chytrými.

3 výzvy, kterým čelí komunitní energetika

3 výzvy, kterým čelí komunitní energetika

Dnes se podíváme na klíčové aspekty Lex OZE II, které formují komunitní energetiku a přinášejí nové výzvy do roku 2024.

Jak přejít na spotový tarif?

Jak přejít na spotový tarif?

Spotový trh je dnes velmi diskutované téma, ale jak se k obchodování dostat? Vyplatí se to? A co se stane, když se cena elektřiny "utrhne". Na vše pro vás máme odpověď.

Co dělat s přetoky a nákup elektřiny na SPOTu

Co dělat s přetoky a nákup elektřiny na SPOTu

Pokud jste majitelem fotovoltaické elektrárny nebo uvažujete o jejím pořízení, jistě vás zajímá, jak efektivně využít výrobu elektřiny a maximalizovat své úspory.

Řízené větrání s rekuperací tepla pro lepší vzduch v místnosti

Řízené větrání s rekuperací tepla pro lepší vzduch v místnosti

V dnešní době, kdy jsou domy stále více hermeticky uzavřené a utěsněné, se stává rekuperace vzduchu klíčovým prvkem pro zajištění zdravého prostředí.

Jak energetický management pomáhá firmám a průmyslovým objektům

Jak energetický management pomáhá firmám a průmyslovým objektům

Nárůst cen energií v roce 2024 zasáhne především podniky, které jsou závislé na silové elektřině a jiných energetických zdrojích. Jak s energiemi efektivně nakládat?

Změna dotačních podmínek NZÚ již od 15.2.2024

Změna dotačních podmínek NZÚ již od 15.2.2024

Ministerstvo životního prostředí oznámilo novou vlnu změn v dotačních podmínkách pro program Nová Zelená Úsporám, který má za cíl podporovat úsporná opatření a udržitelnost domácností.

Jak na správné ozvučení vaší budovy

Jak na správné ozvučení vaší budovy

Při výstavbě domu je klíčové přemýšlet o každém prvku stavby s ohledem na komplexní a inteligentní řešení. Jedním z nedoceněných aspektů moderního stavebnictví je ozvučení.

Nová dotační podpora na instalaci fotovoltaických systémů

Nová dotační podpora na instalaci fotovoltaických systémů

V České republice se otevírají nové dotační možnosti pro instalaci fotovoltaických systémů, a to jak na střechy, tak i na zem.

Nabíjení elektromobilů jako bonusová služba

Nabíjení elektromobilů jako bonusová služba

Vzhledem k tomu, že stále více lidí dává přednost elektromobilem před klasickými automobily se spalovacím motorem, nabíjecí infrastruktura otevírá zajímavé příležitosti.

Proč všem developerům doporučujeme automatizaci Loxone?

Proč všem developerům doporučujeme automatizaci Loxone?

Automatizace budov se stává klíčovým prvkem v transformaci prostředí, které nás obklopuje. Pro developery je nezbytné nejen sledovat, ale také chápat klíčové trendy a inovace v této oblasti.

Co očekávat od cen elektřiny v roce 2024?

Co očekávat od cen elektřiny v roce 2024?

Dnes se podíváme na vývoj cen elektřiny od roku 2022, následně rozebereme prognózu cen elektřiny pro rok 2024.

Porovnání nákladů na vytápění

Porovnání nákladů na vytápění

Každý, kdo se pustí do stavby nového domu nebo rekonstrukce staršího objektu, stojí před klíčovou otázkou: jaký způsob vytápění zvolit?

Hotres a Loxone spojují síly a přinášejí inovace pro všechny hoteliéry

Hotres a Loxone spojují síly a přinášejí inovace pro všechny hoteliéry

Provozování hotelu nebo pronajímání bytu může být výzvou, a to nejen kvůli péči o hosty, ale také kvůli koordinaci personálu a techniků. Spolupráce LOXONE a Hotres však může změnit způsob, jakým vašim nemovitost spravujete.

Co je to chytrá domácnost a jaké jsou její výhody?

Co je to chytrá domácnost a jaké jsou její výhody?

Chytrá domácnost je o propojení všech technologií v domě do jednoho chytrého, centrálního sytému.

Fotovoltaika svépomoci: Úskalí a rizika neodborné instalace

Fotovoltaika svépomoci: Úskalí a rizika neodborné instalace

Tento přístup může mít za následek vážné problémy, a dokonce i právní spory.

Infrastruktura nabíjecích bodů v Evropě do roku 2030

Infrastruktura nabíjecích bodů v Evropě do roku 2030

Díky opatřením Evropské unie v rámci Zelené dohody zažívá trh s elektromobily rozmach. Stíhá tento trend i infrastruktura nabíjecích stanic, nebo spíš zaostává?

Jak správně vybrat podlahové topení?

Jak správně vybrat podlahové topení?

Stavíte nový dům nebo přemýšlíte o rekonstrukci? Jednou z klíčových otázek, kterou byste si měli položit, je volba vhodného vytápění.

Nulové emise do roku 2050, je to vůbec možné?

Nulové emise do roku 2050, je to vůbec možné?

Scénář nulových emisí do roku 2050 (NZE) představuje normativní plán pro globální energetický sektor, s cílem dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050.

5 tipů, jak ušetřit za elektřinu

5 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Elektrická energie je dnes klíčovým prvkem našich domovů i firem. Trend cen elektřiny neustále roste, tak jsme si pro vás připravili pár tipů, jak za elektřinu můžete ušetřit.

Blackout? Ten už nezažijete.

Blackout? Ten už nezažijete.

Domácnost – bez světla. Výpadek proudu je v moderní době velmi nepříjemný. Nicméně s Power Supply & Backup od LOXONE můžete mít jistotu, že blackout už nikdy nezažijete.

Vyvracíme další mýty o elektromobilech

Vyvracíme další mýty o elektromobilech

S elektromobilem daleko nedojedu, nebudu mít kde nabíjet, elektromobil se dlouho nabíjí... na tyto a další mýty se dnes podíváme.

Fotovoltaické panely a zimní provoz

Fotovoltaické panely a zimní provoz

Zimní provoz fotovoltaických panelů je ovlivněn mnoha faktory, jako je nižší intenzita slunečního záření, kratší doba osvětlení a přítomnost sněhové pokrývky.

Co znamená chytrá regulace vytápění a jaké jsou její přínosy?

Co znamená chytrá regulace vytápění a jaké jsou její přínosy?

Začala topné sezóna, tak si v tomto článku představíme koncept chytré regulace vytápění. Chytrá regulace vytápění představuje revoluční způsob, jak spravovat teplotu ve vašem domě nejen pohodlně, ale i energeticky efektivně.

Jak na inteligentní řízení nabíjecí stanice?

Jak na inteligentní řízení nabíjecí stanice?

TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.

Zúčastníme se Fotovoltaického Fóra a Energetické Konference v Plzni

Zúčastníme se Fotovoltaického Fóra a Energetické Konference v Plzni

Budeme prezentovat inovativní nabíjecí stanici TeltoCharge a koncept energetického managementu. Budeme se těšit právě na vás!

Jak inteligentní měření energií dokáže změnit váš pohled na spotřebu energií?

Jak inteligentní měření energií dokáže změnit váš pohled na spotřebu energií?

Smart metering energií se v poslední dobou stalo velmi diskutovaným tématem, a to hlavě ve firmách, kancelářích, skladech i mezi vlastníky bytových domů a rezidencí.

Stolní lampa, tak trochu jinak

Stolní lampa, tak trochu jinak

Pokud hledáte ideální stolní lampu, která nenabízí pouze skvělé osvětlení, ale také možnost automatizace, novinka od Loxone Table Lamp Air Vás určitě potěší.

Proč je projektová dokumentace, zejména u fotovoltaických elektráren, důležitá?

Proč je projektová dokumentace, zejména u fotovoltaických elektráren, důležitá?

Chyba v projektové dokumentaci vás může v budoucnu stát na nemalé peníze, pojďte se tedy s námi podívat na to, proč je dokumentace klíčová a měli byste si opravdu dát záležet na výběru firmy.

Proč je podlahové vytápění Heatfolie vhodné i do dřevostaveb

Proč je podlahové vytápění Heatfolie vhodné i do dřevostaveb

"Je podlahové vytápění Heatfolie vhodné i do dřevostaveb?" To je jedna z vašich nejčastějších otázek. Pojďme se na to tedy podívat.

Loxone proměnil byt ve Zlíně v moderní rezidenci

Loxone proměnil byt ve Zlíně v moderní rezidenci

Po dvou letech jsme navštívili naši klientku, abychom zjistili, jak je s inteligentní domácností Loxone spokojená. A jak to dopadlo se dozvíte právě v tomto článku.

Fotovoltaika a bezpečnost, jaká jsou reálná rizika? Může začít hořet?

Fotovoltaika a bezpečnost, jaká jsou reálná rizika? Může začít hořet?

Často se se setkáváme s dotazy, jestli je fotovoltaika bezpečná, jaká jsou reálná rizika, jestli se fotovoltaika může hasit… Dnes se proto podíváme na to, jaké obavy jsou opodstatněné a co jsou pouhé fámy.

Jaká je doporučená skladba podlahy s podlahovým vytápěním HEATFOLIE?

Jaká je doporučená skladba podlahy s podlahovým vytápěním HEATFOLIE?

Pro dosažení optimálního výkonu a efektivity podlahového vytápění Heatfolie je klíčové správně zvolit skladbu podlahy, jaká je tedy její finální podoba?

Revoluce v měření a sběru dat, to je M-BUS Extension

Revoluce v měření a sběru dat, to je M-BUS Extension

Energetický management je klíčovým prvkem pro optimalizaci spotřeby energie v domácnostech a budovách. Spolehlivé měření a sběr přesných dat jsou základem efektivního řízení spotřeby.

Jak snížit náklady na nabíjení elektromobilu na polovinu?

Jak snížit náklady na nabíjení elektromobilu na polovinu?

I nabití elektromobilu vás něco bude stát, a kolik to bude s vlastní nabíjecí stanicí a jak spotřebu energie co nejvíce snížit vám dnes ukážeme.

Jak ušetřit za vytápění v zimě?

Jak ušetřit za vytápění v zimě?

Zima je obdobím, kdy naše domovy potřebují více tepla, což může výrazně zvýšit vaše účty za energie. Nicméně existuje pár způsobů, jak udržet své domovy teplé a zároveň ušetřit peníze za vytápění.

Senzor C02 pro lepší kvalitu vzduchu

Senzor C02 pro lepší kvalitu vzduchu

Víte o tom, že kvalita vzduchu v místnosti má velký vliv na naši pohodu a na náš výkon? Stává se vám, že sedíte v práci a najednou se cítíte malátně, máte migrénu a nevíte proč?

Volba vytápění pro nízkoenergetické a pasivní domy

Volba vytápění pro nízkoenergetické a pasivní domy

Na první pohled se tepelné čerpadlo může zdát jako ideální volbou pro takové domy, ale existuje i alternativa, která má mnoho výhod a může být dokonce lepší volbou – elektrické podlahové vytápění.

Wallbox, který splňuje dotační podmínky

Wallbox, který splňuje dotační podmínky

V tomto článku si upřesníme podmínky dotace na wallbox od NZÚ a jaké nabíjecí stanice podmínky dotačního programu splňují.

Matter Smart Home s Loxone – Nový Standard v Automatizaci Domácnosti

Matter Smart Home s Loxone – Nový Standard v Automatizaci Domácnosti

Integrace Matter je sice ve fázi vývoje, nicméně i tak se jedná o významný krok kupředu. Pokud nevíte, co vlastně „Matter“ znamená a proč je v dnešní i budoucí automatizaci důležitý, máme pro vás stručné vysvětlení.

Již v říjnu Daimler Truck představí elektrotahač Mercedes eActros 600

Již v říjnu Daimler Truck představí elektrotahač Mercedes eActros 600

Koncern Daimler Truck představuje revoluční novinku na trhu nákladní dopravy. Nový model eActros 600 se stane symbolem elektrických tahačů a bude mít kapacitu akumulátorů přesahující 600 kWh

Chytré osvětlení zlepšuje kvalitu spánku, má blahodárný účinek na tvorbu melatoninu

Chytré osvětlení zlepšuje kvalitu spánku, má blahodárný účinek na tvorbu melatoninu

Melatonin hraje klíčovou roli při regulaci našeho spánkového cyklu a celkového biorytmu. Jeho produkce a účinek byly dlouho považovány za závislé hlavně na intenzitě světla a době dne.

Touch Pure Flex aneb flexibilní ovládací prvek pro vaši chytrou budovu

Touch Pure Flex aneb flexibilní ovládací prvek pro vaši chytrou budovu

S více než 200 ikonami a úplnou flexibilitou můžete vytvořit ovládací panel, který se dokonale přizpůsobí vašim potřebám.

Nejčastější mýty o elektromobilech

Nejčastější mýty o elektromobilech

Elektromobily se staly středem pozornosti v současném automobilovém průmyslu. Ovšem stále existuje mnoho mýtů a dezinformací, na které se dnes zaměříme.

Další krok ke komunitní energetice v Česku

Další krok ke komunitní energetice v Česku

Novela zákona LEX OZE II byla v prvním čtení poslanecké sněmovny schválena. Komunitní energetika je tak zase o něco blíže.

Fotovoltaika pro bytové domy – nejčastější otázky a odpovědi

Fotovoltaika pro bytové domy – nejčastější otázky a odpovědi

Nedávná změna legislativy v oblasti komunitní energetiky vzbudila velký zájem ze strany Společenství vlastníků (SVJ) a bytových družstev o instalaci solárních elektráren.

Efektivní a komplexní energetický management pro vaši budovu

Efektivní a komplexní energetický management pro vaši budovu

Energie je nezbytná pro provoz našich budov, a proto je důležité najít způsoby, jak ji využívat co nejefektivněji.

Na jakém principu funguje fotovoltaická elektrárna?

Na jakém principu funguje fotovoltaická elektrárna?

V tomto článku se podíváme pod povrch fotovoltaických elektráren a odhalíme klíčové principy, mechanismy a komponenty, které stojí za tímto revolučním způsobem výroby energie.

Jak se od cloudových řešení liší Loxone Smart Home?

Jak se od cloudových řešení liší Loxone Smart Home?

Ačkoliv mohou být cloudové technologie považovány za efektivní a snadno implementovatelné, nevyhnutelně nesou několik problémů a rizik.

Jakou má životnost baterie v elektromobilu?

Jakou má životnost baterie v elektromobilu?

Obavy z toho, že by baterie mohla být nejen drahá na výměnu, ale také rychle ztrácet svou kapacitu, jsou často diskutovaným tématem. Nicméně, skutečnost je mnohem příznivější, než by se mohlo zdát.

Jak lze zkrátit dobu návratnosti investice do fotovoltaiky?

Jak lze zkrátit dobu návratnosti investice do fotovoltaiky?

Snížení doby návratnosti investice je cílem mnoha jednotlivců a firem, a existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

HEATFOLIE v porovnání s ostatními technologiemi

HEATFOLIE v porovnání s ostatními technologiemi

Dnes je úspora energie a ekologická udržitelnost klíčovými faktory, a tak se stále více lidí obrací k moderním technologiím v oblasti vytápění domácností.

Správné zabezpečení domu

Správné zabezpečení domu

Bezpečnost domova stojí na prvním místě a Loxone přichází s moderním řešením pro dnešní dobu.

Jaké střechy jsou vhodné pro umístění solárních panelů?

Jaké střechy jsou vhodné pro umístění solárních panelů?

Chcete fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli máte vhodnou střechu? Nemějte obavy.

Vyplatí se investovat do baterie při pořízení fotovoltaické elektrárny?

Vyplatí se investovat do baterie při pořízení fotovoltaické elektrárny?

Chcete si pořídit fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli se investice do baterie vyplatí? Připravili jsme pro vás pár důvodů, proč je investice výhodná.

Rodinný dům ve Skalici: Loxone má pod kontrolou celý energetický management

Rodinný dům ve Skalici: Loxone má pod kontrolou celý energetický management

Elektroinstalace LOXONE proměňuje rodinný dům ve Skalici v moderní, komfortní a bezpečný domov, který ovládnete jedním dotykem.

Proč ovládat podlahové topení HEATFOLIE regulací Loxone?

Proč ovládat podlahové topení HEATFOLIE regulací Loxone?

Regulace topení HEATFOLIE pomocí Loxone přináší řadu výhod pro uživatele.

Francie – země na pokraji státního blackoutu?

Francie – země na pokraji státního blackoutu?

V roce 2022, během parného léta, se Francie ocitla na pokraji celostátního blackoutu. Jaká byla příčina přetížení elektrické sítě a jak může být Loxone v této situaci nápomocný se dozvíte níže.

Jaké jsou výhody podlahového topení? Máme pro vás odpověď

Jaké jsou výhody podlahového topení? Máme pro vás odpověď

Přemýšlíte nad pořízením podlahového topení, ale nevíte, jaké výhody vám to přinese?

Teltonika Energy zveřejnila novinku, nyní si budete moct koupit nabíječku TeltoCharge 4v1!

Teltonika Energy zveřejnila novinku, nyní si budete moct koupit nabíječku TeltoCharge 4v1!

Nyní si můžete zakoupit jednu nabíječku s možností měnit přední desku podle svých aktuálních preferencí!

Jak LOXONE pomáhá regulovat klima v době dlouhodobého oteplování

Jak LOXONE pomáhá regulovat klima v době dlouhodobého oteplování

Doba dlouhodobého oteplování - připravili jsme si pro vás pár příkladů jak vám Loxone může pomoct v těchto nesnesitelných teplých dnech.

Jak se díky technologii Loxone stal Zikmundov inteligentním?

Jak se díky technologii Loxone stal Zikmundov inteligentním?

V dnešní době, kdy technologie neustále pokročuje a proniká do všech oblastí našeho života, není divu, že i rekreační objekty se stávají chytřejšími.

Jak snadno požádat o dotaci s IntelioEnergy?

Jak snadno požádat o dotaci s IntelioEnergy?

Vyřížení dotace, nemějte obavy, o vše se postaráme za vás.

Jak spolupracuje Loxone s fotovoltaikou? Proč je energetický management důležitý?

Jak spolupracuje Loxone s fotovoltaikou? Proč je energetický management důležitý?

Naskočte na vlnu zelené energie a zjistěte více o energetickém managementu.

Jak funguje integrace nabíječky Teltocharge s fotovoltaickou elektrárnou?

Jak funguje integrace nabíječky Teltocharge s fotovoltaickou elektrárnou?

Integrace nabíječky na elektromobil s fotovoltaickou elektrárnou, jak to vlastně funguje?

Mýty o podlahovém topení

Mýty o podlahovém topení

Nejčastější mýty o podlahovém topení, jaká je vlastně pravda?

Jak pomocí energetického managementu od Loxone můžete inteligentně ovládat bazén?

Jak pomocí energetického managementu od Loxone můžete inteligentně ovládat bazén?

Inteligentní řízení bazénu nejenom šetří peníze, ale také zvyšuje komfort. Pokud vás zajímá jak pomocí Loxone a energetického managementu můžete řídit svůj bazén, tak jste tu správně.

Novela zákona Lex OZE II: sdílení energie v rámci energetických komunit

Novela zákona Lex OZE II: sdílení energie v rámci energetických komunit

Vláda již schválila novelu energetického zákona Lex OZE II k energetickým komunitám, návrh má nyní v rukou Poslanecká sněmovna.

Synergie mezi spotovým trhem a energetickým managementem: Optimalizace využití elektřiny

Synergie mezi spotovým trhem a energetickým managementem: Optimalizace využití elektřiny

Zajímá vás, jak dosáhnout optimálního využití elektřiny a maximalizovat úspory?

V roce 2023 očekáváme narůst prodeje elektrických vozidel o 35 %

V roce 2023 očekáváme narůst prodeje elektrických vozidel o 35 %

Elektrická vozidla se stávájí trendem. Jaké jsou predikce pro vývoj prodeje? Studie ukazují následovné: očekáváme vysoký narůst a to až o 35 %.

AC Control Air - Úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů.

AC Control Air - Úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů.

AC Control Air je úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů, které umožňuje ušetřit energii a snadno integrovat klimatizace do automatizace budov.

Program Nová zelená úsporám chystá od září změny pro všechny zájemce!

Program Nová zelená úsporám chystá od září změny pro všechny zájemce!

Státní fond životního prostředí (SFŽP) našel způsob, jak více ulevit žadatelům. Je ale důležité zmínit, že finanční podmínky pro dotace se nemění.