Jak na inteligentní řízení nabíjecí stanice?

Jak na inteligentní řízení nabíjecí stanice?

Popularita elektromobilů stále roste. S tímto vzestupem se také rozvíjejí technologie a možnosti pro efektivní a ekonomické nabíjení těchto vozidel. TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.

Inteligentní nabíjení u vás doma

Loxone je známý svým sofistikovaným přístupem k energetickému managementu v domácnostech a komerčních prostorách. Díky němu jsme totiž schopni propojit různá zařízení a optimalizovat jejich energetickou spotřebu. Dokážeme identifikovat nejvhodnější čas pro nabíjení vozidla a můžeme tak optimalizovat spotřebu elektřiny a snižovat náklady. Navíc s Miniserverem Loxone lze obchodovat na spotovém trhu, tudíž spotřebu nabíjení můžeme přesunout do doby, kdy je elektřina levnější.

Výsledek pro perfektní elektromobilitu 

Loxone efektivně řídí nabíjecí stanici na základě dostupného výkonu. V uživatelské aplikaci máte neustálý přehled o spotřebě elektřiny, energii poskytovanou fotovoltaickými panely a délce nabíjecího cyklu. Díky dálkovému ovládání můžete zasahovat do režimů nabíjení přímo z pohodlí vašeho zařízení.

S Loxone získáte univerzální řídicí jednotku, která je schopná ovládat téměř jakékoli zařízení. Od domácího kina a bazénu až po MaR systémy a průmyslové objekty. Loxone Miniserver sjednocuje veškerou technologii ve vaší budově pod jeden systém a do jedné uživatelské aplikace. I když většinu úkonů zvládá automaticky, máte plnou kontrolu a možnost vzdáleného ovládání přímo na dosah ruky.

Integrace solárního nabíjení s nabíječkou TeltoCharge

Pro efektivní solární integraci je klíčová správná fyzická instalace, včetně kompatibilního elektroměru. Ten detekuje záporný proud, signalizuje, že výroba energie převyšuje spotřebu, a umožňuje její navrácení do sítě. Nabíječka musí být propojena s elektroměrem pro efektivní komunikaci a rozhodnutí, zda zahájit nabíjení, závisí na nastavení nabíječky.

·      Režim Eco: Nabíjení začíná s maximálním využitím solární energie a pokračuje s energií ze sítě, pokud je to potřeba, aby se udržela minimální hodnota ECO nabíjení, stanovená uživatelem.

·      Režim Eco +: Kombinace solární energie a energie ze sítě. Uživatel určí minimální přebytek energie, který je potřebný k započetí nabíjení. Pokud je tato hodnota menší než 6 A, nedostatek proudu se doplní z elektrické sítě.

·      Režim Solar Only: V tomto režimu nabíjení probíhá pouze z vlastní vyrobené energie. Minimální požadovaná hodnota je 6 A. Pokud je k dispozici méně přebytečné energie než 6 A, nabíječka zůstane v režimu "Pozastaveno".

Více o solárním nabíjení.

 


Kontaktujte nás

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Máte zájem o chytrý dům?
Zeptejte se na cenu!

Každý projekt je unikát, stejně tak k tomu přistupujeme.
Nechte si vypracovat individuální cenovou nabídku.

Nezávazná kalkulace.

Budeme vás kontaktovat do 48 hodin.
Stačí vyplnit krátký formulář.

Typ nemovitosti:

Zadejte parametry nemovitosti:

Zvolte technologie, které chcete v domě regulovat:

Co dalšího si od nás přejete zrealizovat?

Kontaktní údaje:

Odesláním formuláře berete na vědomí naší ochranu osobních údajů.


Shape Shape

Získejte brožuru o Loxone řešení

S čím vám Loxone pomůže? Jak se liší od tradičního pojetí ovládání? Je to volba vhodná pro vás?
Tyto a další otázky vám zodpoví naše brožura Loxone – Řešení ovládání a automatizace domácnosti.
Nechte si ji zdarma poslat do své e-mailové schránky!

Získat zdarma brožuru! House Image