Jak se díky technologii Loxone stal Zikmundov inteligentním?

V dnešní době, kdy technologie neustále pokročuje a proniká do všech oblastí našeho života, není divu, že i rekreační objekty se stávají chytřejšími.

Zvažujete instalaci fotovoltaiky nebo nabíjecí stanice pro váš elektromobil? Většina z nás si uvědomuje, že tyto investice do budoucnosti mohou značně zatížit rodinný rozpočet. Naštěstí v roce 2023 jsou stále dostupné státní dotace, které vám mohou pokrýt až polovinu nákladů na tyto zařízení.

O Zikmundově

Zikmundov je ideálním místem pro strávení dovolené – nabízí příjemné prostředí, vysokou kvalitu služeb v oblasti ubytování a gastronomie a široké spektrum aktivit pro různé skupiny návštěvníků, včetně rodin s dětmi, seniorů, firemních skupin a všech, kteří si potřebují odpočinout od každodenního shonu. Zikmundov poskytuje komfortní zázemí a pohodlné ubytování pro hosty, kteří si cení kvality, soukromí a pohodlí během svého pobytu.

Apartmán Na samotě

Apartmán Na samotě se díky modernímu systému Loxone proměnil v inteligentní útočiště pro ubytované. Naším cílem bylo vytvořit chytrý rekreační objekt, který zvyšuje komfort a energetickou účinnost. Nyní ubytovaní můžou ovládat různé funkce svého rekreačního objektu prostřednictvím jednoduchého a intuitivního ovládacího tlačítka Touch Pure nebo dokonce dálkově pomocí iPadu, který mají k dispozici.

Stínění

Systém Loxone umožňuje pohodlné ovládání žaluzií, rolet nebo závěsů přímo z jednoduchého ovládacího panelu či prostřednictvím iPadu. Funkce stínění přináší hostům mnoho výhod. Například pokud si hosté přejí snížit intenzitu slunečního světla nebo si zvýšit soukromí, stačí jednoduše použít ovládací panel a stínění se automaticky přizpůsobí jejich preferencím.

Další výhodou je, že systém Loxone reaguje na okolní podmínky, jako je například teplota nebo intenzita slunečního světla. Díky tomu může automaticky ovládat stínění, aby udržel příjemnou teplotu v místnosti a minimalizoval pronikání slunečního světla, což přispívá k lepšímu komfortu a energetické účinnosti.

Topení a chlazení

Během zimních měsíců, kdy je potřeba udržovat příjemnou teplotu, mohou hosté jednoduše pomocí systému Loxone ovládat topení ve svém pokoji. Můžou nastavit požadovanou teplotu a systém se postará o udržení této teploty, aby hosté byli vždy v příjemném a komfortním prostředí. Navíc, pokud jsou některé pokoje neobsazené, systém Loxone dokáže snížit teplotu a tím optimalizovat energetickou spotřebu. V létě, systém Loxone umožňuje ovládání klimatizace. Hosté mohou jednoduše nastavit požadovanou teplotu a systém se postará o udržení příjemné teploty v místnostech. Díky tomu mohou vždy relaxovat a odpočívat v příjemném prostředí, které je přizpůsobeno jejich individuálním preferencím.

Osvětlení

Systém Loxone umožňuje hostům vybrat z různých režimů osvětlení. Například, pokud si hosté přejí vytvořit příjemnou a relaxační atmosféru pro sledování filmu, mohou aktivovat "cinema" režim. Při tomto režimu se osvětlení automaticky přizpůsobí, aby vytvořilo optimální podmínky pro sledování filmu. Intenzita světla se sníží, závěsy se uzavírají, z police vyjíždí projektor a prostředí se ponoří do příjemného a atmosférického světla, které poskytuje ideální podmínky pro sledování filmu. Tlačítko Touch je instalováno i přímo vedle postele, což hostům poskytuje pohodlný a snadný přístup k ovládání různých funkcí a zařízení, včetně osvětlení, jako jsou lampičky osazené speciálními žárovkami pro potlačení modré složky světla, které jsou vhodné pro použití před spaním a nezabraňují tak produkci melatoninu.

Počasí

Před apartmánem se nachází meteostanice, která poskytuje aktuální informace o počasí. Hosté mohou tak mohou sledovat počasí přes iPad, který je k dispozici v jejich pokoji. Díky tomuto zařízení mají hosté přístup k aktuálním meteorologickým údajům, jako je teplota, vlhkost, srážky a vítr, přímo z pohodlí svého pokoje. Meteostanice také sleduje rychlost větru, aby ochránila žaluzie a markýzu.

Přístup

Pro pohodlný přístup do apartmánů je použit NFC Touch Code, díky kterému mohou hosté otevírat automatické dveře za pomoci NFC čipu nebo kódu, který obdrží od obsluhy. V případě návštěvy sauny, bazénu a koupací kádě nemusí přenášet klíče a stále se jednoduchým a komfortním způsobem dostanou do svého pokoje. Dříve než saunu navštíví, ji mohou v pohodlí svého pokoje dálkově zapnout. Ve chvíli, kdy je připravena systém Loxone zašle notifikaci a saunování tak může začít.

Světlíky

Jednou z nezapomenutelných atrakcí je zdejší sklárna, kde si hosté mohou prohlédnout proces výroby skleněných výrobků, a dokonce si je zakoupit. Sklárna je vybavena moderními technologiemi a špičkovým vybavením, a díky systému Loxone jsou na střeše ovládány světlíky, které se automaticky otevírají a zavírají v závislosti na teplotě a pracovním režimu. To zajišťuje optimální podmínky pro práci sklářů a umožňuje hostům sledovat fascinující proces výroby skleněných skvostů.

Do budoucna

Pracujeme na využití zbytkového tepla ze sklárny pro další účely, jako je ohřev bazénu nebo vytápění penzionu, restaurace a přilehlých objektů za pomoci zemní akumulace. Tato inovativní a udržitelná technologie umožňuje využít teplo, které by jinak bylo ztraceno, a přeměnit ho na užitečnou energii.

Zikmundov je tak příklad moderního a inteligentního rekreačního objektu, který díky technologii Loxone splňuje potřeby a přání hostů. Zároveň představuje inspiraci pro budoucnost, kdy se plánuje ještě více využívat inovativních technologií, udržitelných zdrojů a personalizovaných služeb. Místo, kde se spojuje moderní technologie s pohodlím a zábavou, aby hosté zažili nezapomenutelný pobyt plný komfortu a relaxace.Rezervujte si termín