Matter Smart Home s Loxone – Nový Standard v Automatizaci Domácnosti

Matter Smart Home s Loxone – Nový Standard v Automatizaci Domácnosti

Integrace Matter je sice ve fázi vývoje, nicméně i tak se jedná o významný krok kupředu. Pokud nevíte, co vlastně „Matter“ znamená a proč je v dnešní i budoucí automatizaci důležitý, máme pro vás stručné vysvětlení.

Matter jako spojovací prvek

Matter je standardní projekt pro chytrou domácnost, který společně iniciovaly Amazon, Apple, Google a ZigBee Alliance, jehož cílem je vyvinout a propagovat nový protokol připojení, který zjednoduší náklady na vývoj výrobců chytrých domácností a zlepší kompatibilitu mezi produkty, což uživatelům umožní ovládat zařízení různých značek a umožnit těmto zařízením bezproblémovou spolupráci.  Tzn. pokud máte doma elektroinstalaci Loxone a zároveň třeba prvky Amazon Alexa vše budete moct ovládat přes jedno zařízení a zařízení budou spolupracovat. To zní skvěle, že?

Matter představuje koncept Controllers

Controller slouží jako hlavní koordinátor a správce všech zařízení a služeb v síti Matter a také jako centrální bod pro veškerou komunikaci v síti. Umožňuje zjišťování a konfiguraci zařízení, ovládání a monitorování zařízení, správu zabezpečení, integraci cloudových služeb a kompatibilitu s dalšími sítěmi a platformami pro chytré domácnosti. K ovládání funkcí Loxone přes Matter je zapotřebí ovladač kompatibilní s Matter, například Amazon Alexa, Apple HomeKit nebo Google.

Ovládání Loxone přes Matter

Pro ovládání funkcí Loxone přes Matter je třeba mít ovladač kompatibilní s tímto standardem. To může zahrnovat zařízení jako Amazon Alexa, Apple HomeKit nebo Google Assistant. Díky této kompatibilitě můžete jednoduše a efektivně řídit svůj chytrý domov pomocí hlasových asistentů nebo mobilních aplikací.

Tip: Jak se od cloudových řešení liší Loxone Smart Home?

Loxone zatím podporu pro integraci Matter neposkytuje

A to z jednoho prostého důvodu, tato integrace je stále ve fázi vývoje a v testech způsobuje Matter často a opakovaně vysoké zatížení sítě. Tento problém se samozřejmě týká všech poskytovatelů hardwaru podporující technologii Matter. Prozatím, tuto integraci tudíž ani my klientům nenabízíme a neinstalujeme. Ale je to velký krok vpřed a věříme, že již brzy budeme moct Matter do Configu integrovat a vy tak budete moct komfortně ovládat zařízení od různých výrobců.

Na druhou stranu, od dubna roku 2022 Loxone oficiálně podporuje Apple HomeKit

Díky této skvělé funkci můžete ovládat osvětlení, stínění, větrání a vytápění pomocí Siri. A nebojte, ani přesto se vaše data nedostanou do cizích rukou. Miniserver komunikuje se zařízení Apple pouze v místní síti, data zůstávají uložená jen v Miniserveru, který je nikam neposílá.

 

 

 

 
 

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Máte zájem o chytrý dům?
Zeptejte se na cenu!

Každý projekt je unikát, stejně tak k tomu přistupujeme.
Nechte si vypracovat individuální cenovou nabídku.

Nezávazná kalkulace.

Budeme vás kontaktovat do 48 hodin.
Stačí vyplnit krátký formulář.

Typ nemovitosti:

Zadejte parametry nemovitosti:

Zvolte technologie, které chcete v domě regulovat:

Co dalšího si od nás přejete zrealizovat?

Kontaktní údaje:

Odesláním formuláře berete na vědomí naší ochranu osobních údajů.


Shape Shape

Získejte brožuru o Loxone řešení

S čím vám Loxone pomůže? Jak se liší od tradičního pojetí ovládání? Je to volba vhodná pro vás?
Tyto a další otázky vám zodpoví naše brožura Loxone – Řešení ovládání a automatizace domácnosti.
Nechte si ji zdarma poslat do své e-mailové schránky!

Získat zdarma brožuru! House Image