Fotovoltaická elektrárna 20 kWp na rodinném domě

Realizace fotovoltaické elektrárny.

Tento projekt byl pro nás opravdu zajímavý a přinesl s sebou několik technických výzev, kterým jsme čelili s pevným úmyslem dosáhnout optimálního výsledku. Naše práce zahrnovala instalaci 48 celočerných solárních panelů značky Longi, spolu s využitím osvědčeného systému od VICTRON a bateriemi PYLONTECH.

Měli jsme možnost využít členité střechy pro umístění panelů s jižní orientací. Pro dosažení optimálnějších ploch jsme také provedli instalaci speciální konstrukce, která zvýšila sklon panelů. Tímto krokem jsme zajistili možnost maximální produkce energie.
Jednou z technických výzev byl tvar střechy ve tvaru oblouku. Bylo to rozhodně unikátní a neobvyklé, ale díky našemu zkušenému týmu jsme se s tímto úkolem úspěšně vypořádali a zajistili bezpečnou a spolehlivou instalaci FVE elektrárny.
Výsledkem naší práce je funkční fotovoltaická elektrárna, která dokáže efektivně vyrábět elektřinu od brzkého rána až do večerních hodin. Jsme velmi potěšeni, že našemu klientovi poskytla možnost snížit náklady na energie, protože spotřeba v jeho rodinném domě byla velmi vysoká.

Do budoucna s klientem připravujeme rozšíření o ohřev teplé užitkové vody TUV za pomoci přebytků z FVE elektrárny. Stejně tak využití energie pro nové tepelné čerpadlo. Celkovou optimalizaci a energetický management zde zajišťuje LOXONE Miniserver.

Místo realizace: CZ, Zlínský kraj - Zlín
Rok realizace: 2022
Instalovaný výkon FVE: 20 kWP
Technologie FVE: Victron Energy
Využití LOXONE: energetický management