Fotovoltaická elektrárna 20 kWp systémem Victron na RD

Realizace fotovoltaické elektrárny.

S radostí sdílíme úspěšný dokončený projekt komplexní instalace fotovoltaické elektrárny pro jednoho z našich klientů. Tato instalace představovala značnou výzvu vzhledem k jejímu komplikovanému charakteru, který vyžadoval nejen odborné znalosti, ale také nadstandardní úsilí a časovou investici ze strany našeho týmu.

Naše práce spočívala v instalaci celkem 50 solárních panelů, které byly rozděleny do šesti různých ploch. Tato konfigurace zahrnovala různé typy střech, včetně rovných a šikmých střech, stejně jako dvě různé světové orientace - na východ a jih. Naše zkušenosti a odbornost nám umožnily řešit tuto složitost a vytvořit optimální rozložení panelů, které maximalizuje jejich výkon a efektivitu.

Jedním z klíčových prvků této instalace byl měnič od značky VICTRON ENERGY. Spolupráce s touto renomovanou značkou nám poskytla možnost využít jejich špičkové technologie a produktové řady, které jsou známé svou spolehlivostí a vysokou účinností. VICTRON ENERGY je světovým lídrem v oblasti energetického řízení a nabízí inovativní řešení pro fotovoltaické systémy.
Díky pokročilým funkcím a inteligentnímu řízení umožňuje optimalizaci výkonu a sledování energetických dat, což je klíčové pro úspěšné fungování fotovoltaické elektrárny.
Výsledkem naší práce je skutečnost, že fotovoltaická elektrárna z většiny pokrývá energetickou spotřebu rodinného domu našeho klienta. Díky pečlivému navrhování a instalaci jsme zajistili optimální výkon systému, který umožňuje využít přebytků energie pro dobíjení elektrického EV vozidla.

Naše spolupráce s klientem byla založena na vzájemné důvěře a otevřené komunikaci. Byli jsme schopni porozumět jeho potřebám a požadavkům a přizpůsobit naši instalaci tak, aby plně vyhovovala jeho specifickým podmínkám.

Místo realizace: CZ, Zlínský kraj - Šumice
Rok realizace: 2022
Instalovaný výkon FVE: 20 kWP